DIVADLA A LIDÉ / ТЕАТРИ І ЛЮДИ

ФЕСТИВАЛЬ ВЗАЄМНОСТІ
ЧЕСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ФЕСТИВАЛІ У 5 МІСТАХ УКРАЇНИ

КОРОТКІ ДОПИСИ ПРО ТЕАТРИ, МИТЦІВ ТА ТВОРЦІВ ФЕСТИВАЛЮ

=================================================

ТЕАТР ЛІШЕНЬ
Театр „Лішень“ був заснований 25 років тому як незалежний експериментальний театр. Ми працюємо з ляльками, масками, об’єктами, стилізацією руху та звуку. Ми представляємо наші постановки, майстер-класи та супровідні освітні програми для широкої публіки та шкіл. Ми виступаємо в Брно, по всій Чехії та на фестивалях за кордоном. Ми також зосереджуємося на правах людини та політичних темах. Довгий час співпрацюємо з ромськими танцюристами та музикантами. Відвідуємо аудиторію з вразливих верств населення в установах та будинках-інтернатах. Організовуємо фестивалі. У місті, де ми знаходимось – Брно-Лішень – ми беремо участь у розвитку громади та ініціювали створення асоціації „Лішень для себе“.

ПАВЛА ДОМБРОВСЬКА та ЛУДЄК ВЕМОЛА
засновники Театру Лішень (1998), одружені, мають двох дітей і один театр. Вони всебічно експериментуючі театральні художники та музиканти, які люблять досліджувати можливості театральної творчості.

ТЕАТР ТЕПЕР ВДИХ І ЛЕТИ
Мистецьке об’єднання для поглиблення нашого розуміння світу через театр, перформанси та події на перетині театру та активізму. ТЕПЕР ВДИХ І ЛЕТИ є незалежною театральною формацією вже понад 15 років. Постановки торкаються політичних тем, але в центрі уваги залишається ситуація людей, які є поза політикою, загальна ситуація людини, яка прагне повноцінного життя. Ми хочемо говорити переважно про людей, про яких зазвичай не говорять у ЗМІ, але без яких політичне середовище втрачає свої контури. Їхні долі несуть в собі силу і цінності людства, які мають трансрегіональну і позачасову дійсність. Натхнення ми черпаємо з подорожей та зустрічей з людьми – їхніми життями, історіями, звичаями, піснями. Ансамбль виступає в Чехії, Польщі, Словаччині та Україні. Ми також організовуємо майстер-класи, присвячені автентичному сторітелінгу та сценічній присутності, роботі з документальними матеріалами та особистими історіями.
ДАВІД ЗЕЛІНКА
Режисер, перформер, публіцист, перекладач, засновник театральної формації ТЕПЕР ВДИХ І ЛЕТИ. Зосереджується на створенні оригінальних документальних постановок з дуже особистісними темами та гуманістичним підтекстом. Серед останніх тем його постановок – біженці та міграція, війна в Україні, кризова ситуація на польсько-білоруському кордоні, особисті історії людей з воєн, революцій, людей з периферії суспільства та світу, дискримінованих груп. Він самостійно вивчав театральну практику, найважливішими джерелами натхнення для нього були семінари з театральної антропології докторки Яни Пілатової, співробітниці Я. Ґротовського, співпраця з польським театром Teatr Węgajty, що фокусується на поєднанні традиційного народного театру та альтернативної ангажованої творчості, закінчення Академії театральних практик у польському театрі „Гардзєніце“, експедиції, присвячені вивченню традиційного індійського театру та ритуальних форм. Переклав, зокрема, гуцульську тетралогію Станіслава Вінценза „На високій полонині“.

СОФІЯ БРАГІНА
Українська акторка. До початку повномасштабного вторгнення працювала в Києві у „Студії Олександра Балабана“. Навесні 2022 року виїхала до Чехії, де також продовжила грати в театрі. За два роки виступила в кількох чеських театрах. Першою виставою стала „Спогади про виставу…“ за романом Франсуази Саган. Зараз у її репертуарі десять вистав (зокрема „Мара“ за легендою про Марусю Чурай, де вона зіграла головну роль), вона виступає українською, чеською мовами, і продовжує розвиватися в різних театральних напрямках.

КАПІТОЛІНА КОЛОБОВА
Акторка театру та кіно з Харкова. У 2020 році закінчила Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського зі ступенем бакалавра за спеціальністю „Акторка театру та кіно“. Під час навчання їздила з курсом німецько-українських проєктів до Гамбурга та Обергаузена. З 2020 року працює актрисою в Харківському академічному театрі імені Пушкіна (Україна). У 2022 році закінчила магістерську програму з режисури театру та кіно в Харківському національному університеті мистецтв. З жовтня 2022 року навчається на магістерській програмі KATAP у DAMU. У Чехії працювала з Давідом Зелінкою, Якубом Чермаком, Яном Фрічем, Люцією Інгровою.

КАТЕРИНА ПОЛЄТАЄВА
Українська акторка та перформерка з Києва. Працювала в Київському академічному драматичному театрі на Подолі та брала участь у численних проєктах в українському кіно та на телебаченні. Працювала у Празі в чеських, американських та українських театрах.

¨

МАРІЯ РЕСЛОВА
Закінчила природничий факультет Карлового університету, через викладання курсів першої допомоги, педагогіки та роботу з талановитою молоддю потрапила на курс Креативної педагогіки на кафедрі авторського мистецтва та педагогіки в DAMU. У цьому психосоматично орієнтованому вивченні драматургії вона отримала досвід роботи з голосом, авторським читанням та діалогічними актами за методикою професора Івана Вискочила.

ТЕАТР ФЕСТЕ
Ми є незалежним професійним театром, який діє в Брно вже п’ятнадцять років. За цей час ми поставили понад 40 вистав, які презентували в Чеській Республіці та за кордоном. Ми зосереджуємося на табуйованих соціальних та політичних темах, часто працюємо з історичними подіями та персонажами. Театр Фесте поєднує світ мистецтва зі світом гуманітарних наук – він працює з дослідженнями на задані теми (спільно з факультетом соціальних наук і філософським факультетом Масарикового університету в Брно). Свою назву театр отримав завдяки персонажу блазня з п’єси Вільяма Шекспіра „Дванадцята ніч, або Як собі хочете“. Блазень Фесте провокує і відображає політику графського двору. Ми прагнемо до розвитку відкритого громадянського суспільства, до розвитку соціальної відповідальності та залучення до питань якості життя. Ми намагаємося вести діалог з нашою аудиторією.

ЇРЖІ ГОНЗІРЕК
Режисер незалежного театру Feste Театр фокусується на політичних і соціально проблемних питаннях. Вивчав драматургію та режисуру на театральному факультеті JAMU, зараз навчається в аспірантурі. Він отримав стипендію у німецькій Вищій школі Folkwang в Ессені та у Hoogeschool voor de Kunsten в Амстердамі. У 2013 році пройшов стажування в Берлінському театрі „Theatertreffen“ під керівництвом Штефана Кеґі з документального театру „Rimini Protokoll“. У 2022 році брав участь у міжнародному проекті в рамках німецької програми Flausen+ у Хемніці, Німеччина. У 2023 та 2024 роках – учасник португальського театру „Готель Європа“ та їхнього проєкту „ Кліматична загроза “.

МАРІЯ ТАТАРИНОВА
Акторка з України, знайшла притулок у Чехії після початку повномасштабної війни в її країні. Перебуваючи там, вона активно співпрацювала з кількома місцевими театрами, такими як Депресивні Діти, Театр Фесте, Театр Ласка та театром „На цуцки”, беручи участь у різних виставах. Минулого року успішно зняла свій перший документальний фільм „Парадокс“, присвячений життю українських біженців, які проживають у Чехії. Окрім акторської кар’єри, Марія працює над створенням відео та як продюсерка у сфері перформансу.

ДАР‘Я НОВІКОВА
Професійна акторка родом з України. Внаслідок подій, що розгорнулися після 24 лютого, вона була змушена покинути свою батьківщину. Тим не менш, зараз вона бере активну участь у численних виставах у Чеській Республіці, де демонструє свій талант як українською, так і англійською мовами, а також свою відданість просуванню української культури на чужині. Вона брала участь у таких театральних постановках як „Троянди“ з празьким театром „Депресивні Діти“, а також з театром „Ласка“ та театром „На цуцки” в Оломоуці. У короткометражному фільмі „Парадокс“ Дарія зіграла подвійну роль – співавторки та актриси, а також була асистенткою режисерки.

ТІБОР КОТЛАР
Народився у Словаччині, вивчав театральну майстерність на факультеті JAMU у Брно. Після закінчення навчання у своєму професійному житті він рухався у напрямку поєднання театру та соціальної роботи, а також у напрямку подальшої інтеграції маргінальних субкультур. Він працював з ромами в брненському гетто Цейл, а також брав участь як актор у проектах театру Фесте. Пізніше він також співпрацював з Театром Поларка та Театр Синапс. Тібор знявся у соціальній драмі „Пірко“ (2016) та у фільмі „Пікнік на дорозі“ (2022). Зараз він працює з ромською меншиною та іншими частинами населення над театральним проектом про упередження та ненависть між двома групами.

КОМАНДА „СЛІДИ ЛЮДСЬКОЇ ПРИСУТНОСТІ“
Мистецька команда складається з режисера і сценографа Дебори Штисової (Чехія), перформерки і драматургині Мари Інгеа (Ліван), акторки Марії Анни Вацлавек Крушинової (Чехія), музиканта Ві Хюєна Тран (Чехія) і дизайнерки Дарії Лук’яненко (Україна), а також драматургині Магдалени Малінової (Чехія) і продюсера Ондржея Сосни (Чехія). У минулому вони співпрацювали над міждисциплінарними проектами, особливо у сфері незалежного театру. Їх об’єднує спільний досвід роботи зі site-specific підходами та інтерес до впливу простору на людину.

ДЕБОРА ШТИСОВA
Міждисциплінарна художниця, активна на чеській сцені з 2019 року. Вивчала архітектуру в Чеському технічному університеті, альтернативний театр у DAMU та брала участь у стажуванні зі сценографії в Інституті театру в Барселоні. Давно цікавиться психологією простору, впливом середовища на життя людини та можливостями і межами тіла. Зазвичай працює в міжнародних творчих колективах. Вона співпрацювала з танцювальною компанією Tantehorse, режисером Іваном Бураєм, норвезьким художником Фрідріхом Флоеном та китайською режисеркою Ран Цзяо. Її оригінальна п’єса „30 ДНІВ/ 30 DAYS“, яку вона створила зі своїм колективом за допомогою методу розробленого театру у 2020 році, була показана на багатьох чеських незалежних майданчиках та на кількох престижних фестивалях, незважаючи на епідемію ковіду. „Сліди людської присутності“ – її другий режисерський проєкт.
МАРІЯ АННA ВАЦЛАВЕК КРУШИНОВA
Акторка, випускниця DAMU у Празі. Знімалася у фільмах „На півдорозі“, „Ян Палах“, „Життя – це гра“ та „Карел, я і ти“. Її також можна було побачити в театральних виставах на Новій сцені Національного театру – „За красу“ (режисерка Д. Шпінар), в театрі Комедія у виставі „Продана наречена на сцені Тимчасового, Станового і Національного театру з 1868 по 2020 рік“ (режисери П. Ербес, Б. Єдинак), на сцені Moving Station у виставі „30 ДНІВ“ (режисери Д. Штисова, Т. Аврамова). Вона також виступала на Празькому квадрієнале 2019 та у виставі „Таємниця човна“. У проекті „Сліди людської присутності“ її цікавить щирий контакт з глядачем і розширення власних можливостей чутливості та емпатії при зверненні до незнайомої людини.

ОРГАНІЗАЦІЙНА КОМАНДА

АВТОР ПРОЕКТУ, ГОЛОВНИЙ ОРГАНІЗАТОР: Давід Зелінка
Див. Театр „Тепер вдих і летіть“

Продюсерка: Анна Тесля
Театральна продюсерка, перекладачка, піарниця. Народилася в українському місті Донецьк, яке з 2014 року знаходиться в російській окупації. В Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка працювала над науковою роботою про створення іміджу та бренду театру. Зараз навчається на театральному факультеті Академії мистецтв у Празі, де, зокрема, досліджує тему впливу культури на життя біженців. Працювала над виставою „Нормальне життя“ за участі українських студенток Академії мистецтв у Празі.

PR: Луція Ржегоржікова
Перекладачка, культурна менеджерка. Тривалий час співпрацює з брненським видавництвом Větrné mlýny та літературним фестивалем „Місяць авторського читання“. У 2014-2020 роках була директоркою Чеського центру в Києві та працювала другою секретаркою в Посольстві Чехії. З 2023 року працює у Фонді партнерства в Брно, де координує програму „За сталу реконструкцію України“.

PR: Борис Зайцев
Богеміст, лектор чеської мови для іноземців, перекладач. Навчається на магістерській програмі «Богемістика для іноземців» у Карловому університеті в Празі.

ФОТОГРАФКА: Майда Сламова
Фотографка-фрілансерка. Співпрацює з редакцією Voxpot та екологічною організацією Arnika. Авторка книги „Наземним шляхом до Бангладеш“.

ТЕХНІЧНА ПІДТРИМКА: Ондржей Сосна
Програмний продюсер культурного простору Moving Station у Пльзені, довгий час працював на найбільшому театральному фестивалі під відкритим небом у Західній Чехії. Окрім професійного театру, він також займається аматорською творчістю, координує прогресивні вистави для студентських та експериментальних театрів. Він регулярно є співпродюсером анімаційного фестивалю Animania.

ТЕХНІЧНА ПІДТРИМКА: Андрей Штадтрукер
Технік. З 2022 року працює у брненському театральному просторі Industra. У 2017 році стояв біля витоків проекту Bike Kitchen Brno

ФІНАНСОВА МЕНЕДЖЕРКА: Хелена Йонашова
Хелена закінчила театральний факультет Празької академії мистецтв, факультет соціальних наук Карлового університету та факультет соціальних наук Університету Масарика, навчалася у VŠUP. Наразі готує дисертацію з фінансового права на юридичному факультеті Карлового університету. Протягом тривалого часу займається фінансовим та грантовим менеджментом у сфері мистецтва та культури, особливо в проектах міжнародного масштабу. Фокусується на оподаткуванні мистецької діяльності та міжнародних податках і грантах. З 2017 року викладає курси з проектного фінансування та міжнародних грантів на театральному факультеті Празької академії мистецтв та організовує щорічні лекції для Академії мистецтв у Празі та Університету прикладних мистецтв у Празі на тему податків у мистецтві. Крім того, він цікавиться драматургією, власною театральною та авторською роботою, зосереджуючись, зокрема, на перформативності візуальності та можливостях візуальної і постановочної рефлексії на тему ідентичності та травми.

ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН: Дар’я Лук’яненко
Дар’я Лук’яненко родом з українського міста Дніпро. З 2017 року живе у Празі та працює міждисциплінарно як художниця, активістка та дизайнерка. Закінчила Університет прикладних мистецтв у Празі та продовжує навчання в аспірантурі на факультеті мистецтва та дизайну Університету Яна Євангеліста Пуркіне в Усті-над-Лабем. Її дослідження стосується пост-постколоніальної ідентичності та культурних практик реконструкції колективної пам’яті в Україні після 2014 року.

FESTIVAL VZÁJEMNOSTI
ČESKO-UKRAJINSKÉ FESTIVALY
V 5 MĚSTECH UKRAJINY

MADAILÓNKY SOUBORŮ, UMĚLCŮ A TVŮRCŮ FESTIVALU

DIVADLO LÍŠEŇ
Divadlo Líšeň jsme založili před 25 lety jako nezávislé, experimentální divadlo
Pracujeme s loutkami, maskami, objekty, pohybovou a zvukovou stylizací.
Pro širokou veřejnost i školy uvádíme naše inscenace, workshopy a doprovodné vzdělávací programy. Hrajeme v Brně, po celé republice i na zahraničních festivalech.
Zaměřujeme se také na lidskoprávní a politická témata. Dlouhodobě spolupracujeme s romskými tanečníky a muzikanty. Navštěvujeme znevýhodněné publikum v ústavech a stacionářích. Pořádáme festivaly. V místě svého sídla – Brně-Líšni se podílíme na komunitním rozvoji obce a iniciovali jsme vznik spolku Líšeň sobě.

Pavla Dombrovská a Luděk Vémola
Zakladatelé Divadla Líšeň (1998), manželé, mají spolu dvě děti a jedno divadlo. Jsou všestranně experimentující divadelníci a muzikanti, které baví prozkoumávat možnosti divadelní tvorby.

DIVADLO TEĎ NÁDECH A LEŤ
Umělecké sdružení pro prohlubování porozumění světu prostřednictvím divadla, performativních akcí a událostí na pomezí divadla a aktivismu. Jako nezávislý divadelní soubor působí „Teď nádech a leť“ již více než 15 let. Inscenace se dotýkají politických témat, ale v centru zájmu zůstává situace lidí stojících mimo politiku, obecně lidská situace člověka, toužícího po naplněném životě. Chceme hovořit především o lidech, o kterých se obvykle nehovoří v médiích, bez nichž však politické prostředí ztrácí obrysy. Jejich osudy v sobě nesou sílu a hodnoty lidství, které mají nadregionální a nadčasovou platnost. Inspirací pro práci souboru jsou cesty a setkávání s lidmi – s jejich životy, příběhy, zvyky, písněmi. Soubor vystupuje v Čechách, Polsku, na Slovensku a v Ukrajině. Pořádáme také workshopy zaměřené na autentické vyprávění a scénickou přítomnost, práci s dokumentárními materiály a osobními příběhy.

David Zelinka
Režisér, performer, publicista, překladatel, zakladatel souboru Teď nádech a leť. Zaměřuje se na tvorbu autorských dokumentárních inscenací s velmi osobními motivy a humanistickým přesahem. Mezi témata inscenací z poslední doby patří uprchlictví a migrace, válka v Ukrajině, krizová situace na polsko-běloruské hranici, osobní příběhy lidí z válek, revolucí, lidí z periferie společnosti a světa, diskriminovaných skupin. Studium divadelní praxe absolvoval po vlastní linii, nejdůležitější zdroje inspirace pro něho byly semináře divadelní antropologie PhDr. Jany Pilátové, spolupracovnice J. Grotowského, spolupráce s polským divadlem Teatr Węgajty zaměřujícím se na kombinování tradičního lidového divadla a alternativní angažované tvorby, absolvování Akademie praktyk teatralnych v polském divadle Gardzienice, výpravy zaměřené na poznávání tradičních indických divadelních a rituálních forem. Jako překladatel překládá mimo jiné huculskou tetralogii Na vysoké polonině Stanisława Vincenze.

Sofiia Brahina
Herečka z Ukrajiny. Před zahájením plné invaze pracovala v Kyjevě v „Ateliéru Oleksandra Balabana“. Na jaře 2022 odjela do České republiky, kde rozvíjela divadelní činnost. Během dvou let hrála v několika českých divadlech: Venuše ve Švehlovce, Meet Faktory, Divadlo X10, Divadlo Láska, Divadlo T-Art, divadlo Teď nádech a leť. Její první inscenací byly „Vzpomínky na představení…“ podle románu Francois Saganové. V současné době má na repertoáru deset inscenací (mezi nimiž je i „Mara“ podle legendy o Marusji Churai, kde ztvárnila hlavní roli). Hraje v ukrajinštině a češtině, dále se rozvíjí v různých divadelních směrech.

Kapitolina Kolobova
Divadelní a filmová herečka z Charkova. V roce 2020 promovala na Kotlyarevské Charkovské národní univerzitě umění s bakalářským titulem v oboru činoherního divadla a filmového herectví. Během studií vycestovala s kurzem německo-ukrajinských projektů do Hamburku a Oberhausenu. Od roku 2020 působila jako herečka v Charkovském Puškinově akademickém divadle (Ukrajina). V roku 2022 dokončila magisterský program v oboru divadelní a filmová režisérka na Charkovské národní univerzitě umění. Od října 2022 studuje magisterský program KATAP na DAMU. V Čechách spolupracovala s Davidem Zelinkou, Jakubem Čermákem, Janem Fričem, Lucií Ingrovou.

Kateryna Polietaieva
Ukrajinská herečka a performerka z Kyjeva. Působila v Kyjevském akademickém dramatickém divadle na Podoli, hrála v mnoha projektech ukrajinské kinematografie a televize. V Praze působila v českých, amerických a ukrajinských divadlech.

Marie Reslová
Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK, přes lektorování zážitkových kurzů první pomoci, pedagogické minimum a práci s talentovanou mládeží se dostala na kurz Kreativní
pedagogiky na Katedře autorské tvorby a pedagogiky na DAMU. V tomto psychosomaticky orientovaném studiu dramatiky získala zkušenost v práci s hlasem, autorským čtením a dialogickým jednáním dle prof. Ivana Vyskočila.

DIVADLO FESTE
Jsme nezávislé profesionální divadlo působící v Brně patnáctým rokem. Za tu dobu jsme uvedli více jak 40 inscenací, které jsme prezentovali v ČR a v zahraničí.
Zaměřujeme se na tabuizovaná, sociální a politická témata, často pracujeme s historickými momenty a postavami. Divadlo Feste propojuje svět umění se světem humanitních věd – pracuje s výzkumy daných témat (FSS MU, FF MU v Brně). Název získalo díky postavě šaška ve hře Williama Shakespeara Večer tříkrálový. Šašek Feste provokuje a nastavuje zrcadlo politice hraběcího dvora. Usilujeme o rozvoj otevřené občanské společnosti, o rozvoj zodpovědnosti a angažovanosti společnosti ve věcech kvality života. Snažíme se vést s naším publikem dialog.

Jiří Honzírek
Ředitel nezávislého Divadla Feste orientujícího se na politická a společensky problematická témata. Studoval dramaturgii a režii na Divadelní fakultě JAMU, nyní je na této škole postgraduálním studentem. Absolvoval stipendium na německé Folkwang Hochschule v Essenu a na Hoogeschool voor de Kunsten v Amsterdamu. V roce 2013 absolvoval stipendium na berlínském festivalu Theatertreffen pod vedení Stefana Kaegiho z dokumentárního divadla Rimini Protokoll. V roce 2022 byl součástí mezinárodního projektu v rámci německého programu Flausen+ v německém městě Chemnitz. V roce 2023 a 2024 je součástí portugalského divadla Hotel Europa a jejich projektu Climate Emergency.

Maria Tatarynova
Herečka z Ukrajiny, po počátku ruské agrese našla útočiště v Čechách. Tam spolupracovala s několika divadly, jako například Depresivní Děti, Divadlo Feste, Divadlo Láska a Divadlo na cucky, hrála v několika představeních. Loni úspěšně režírovala svůj první dokumentární film „Paradox“, věnující se životu ukrajinských uprchlíků v Čechách. Vedle své herecké kariéry pracuje jako tvůrkyně videa a producentka v hereckém průmyslu.

Daria Novikova
Profesionální herečka původem z Ukrajiny. V důsledku ruské agrese po 24. únoru 2022 byla nucena opustit svou vlast. Spolupracuje s několika divadly v České republice, kde se snaží rozvíjet ukrajinskou kulturu v cizí zemi. Hrála v „Trójankách“ divadelního souboru Depresivní Děti v Praze, a v inscenacích Divadla Láska a Divadla Na cucky v Olomouci. Jako spoluautorka scénáře, herečka a asistentka režie se podílela na tvorbě filmu „Paradox“.

TÝM „TRACES OF HUMAN PRESENCE“
Umělecký tým tvoří režisérka a scénografka Debora Štysová (CZ), performerka a dramaturgyně Mara Ingea (LB), herečka Marie Anna Václavek Krušinová (CZ), hudebnice Vi Huyen Tran (CZ) a výtvarnice Darja Lukjanenko (UA), které doplnila dramaturgyně Magdalena Malinová (CZ) a producent Ondřej Sosna (CZ). V minulosti spolupracovali na interdisciplinárních projektech, zejména v oblasti nezávislého divadla. Spojují je společné zkušenosti se site-specific přístupy a zájem o vliv prostoru na člověka.

Debora Štysová
Mezioborová umělkyně působící na české performativní scéně od roku 2019. Studovala architekturu na ČVUT, alternativní divadlo na DAMU a zúčastnila se scénografické stáže na Institut del Teatre v Barceloně. Dlouhodobě se zabývá psychologií prostoru, působení prostředí na život člověka a možnostmi a limity těla. Zpravidla působí v mezinárodních tvůrčích kolektivech. Spolupracovala s tanečním souborem Tantehorse, režisérem Ivanem Burajem, norským výtvarníkem Friedrichem Floenem nebo čínskou režisérkou Ran Jiao. Její autorská hra 30 DNÍ/ 30 DAYS, kterou vytvořila s kolektivem metodou devised theatre v roce 2020 navzdory covidové době hostovala na mnoha českých nezávislých scénách (Studio Alta, Moving Station, Cross Attic) a na několika prestižních festivalech. Traces of Human Presence je jejím druhým režisérským projektem.

Marie Anna Václavek Krušinová
Herečka, absolventka pražské DAMU. Hrála ve filmech Halfway, Jan Palach, Život je hra nebo Karel, já a ty. Mohli jsme ji také vidět v divadelních představeních na Nové scéně Národního divadla – Za krásu (režie: D. Špinar), v divadle Komedie v Prodané nevěstě na prknech Prozatímního, Stavovského a Národního divadla v letech 1868 až 2020 (režie: P. Erbes, B. Jedinák), na scéně Moving Station v inscenaci 30 DNÍ (režie D. Štysová, T. Avramova). Dále hrála například v divadle DISK, v divadle Alfréd ve dvoře, v divadle Vzlet, na Pražském Quadriennale 2019 nebo na Lodi Tajemství. Na projektu Traces of Human Presence ji zajímá ryzí kontakt s divákem a rozšiřování vlastních schopností citlivosti a empatie při oslovení neznámého člověka.
ORGANIZAČNÍ TÝM

AUTOR PROJEKTU, HLAVNÍ ORGANIZÁTOR: David Zelinka
Viz Divadlo Teď nádech a leť

PRODUKCE: Anna Teslia
Divadelní producentka, překladatelka a specialistka na PR. Narodila se v ukrajinském Doněcku, který je od roku 2014 pod ruskou okupací. Na Národní univerzitě Tarase Ševčenka v Kyjevě pracovala na výzkumné práci o vytváření image a značky divadla. V současné době studuje na DAMI v Praze, kde se zabývá výzkumem vlivu kultury na život uprchlíků. S ukrajinskými studenty DAMU v Praze pracovala na inscenaci Normální život.

PR: Lucie Řehoříková
Tlumočnice, překladatelka, kulturní manažerka. Dlouhodobě spolupracuje s brněnským nakladatelstvím Větrné mlýny a literárním festivalem Měsíc autorského čtení. Mezi lety 2014-2020 působila jako ředitelka Českého centra v Kyjevě a sloužila na české ambasádě jako druhá tajemnice. Od roku 2023 pracuje v brněnské Nadaci partnerství, kde koordinuje program Pro udržitelnou obnovu Ukrajiny.

PR: Borys Zajcev
Ukrajinský bohemista a lektor češtiny pro cizince. Působí také jako překladatel a tlumočník. Studuje magisterský program Bohemistika pro cizince na FF UK v Praze.

FOTOGRAFKA: Majda Slámová
Fotografka na volné noze. Spolupracuje s redakcí Voxpot (zpravodajský a publicistický web zaměřený na zahraniční reportáže, analýzy a komentáře) a ekologickou organizací Arnika. Je autorkou knihy Po zemi do Bangladéše.

TECHNICKÁ PODPORA: Ondřej Sosna
Programový produkční kulturního prostoru Moving Station v Plzni, dlouhodobě pracoval pro největší divadelní open-air festival v západních Čechách. Kromě profesionálního divadla se věnuje také amatérské tvorbě, pro kterou koordinuje postupové přehlídky pro studentské a experimentující divadlo. Pravidelně se na podzim spolupodílí na realizaci festivalu animovaného filmu Animánie.

TECHNICKÁ PODPORA: Andrej Stadtrucker
Technik. Od roku 2022 pracuje pro brněnský divadelní prostor Industra. V roku 2017 stál při zrodu projektu Bike Kitchen Brno.

GRAFICKÝ DESIGN: Darja Lukjanenko
Pochází z ukrajinského města Dnipro. Od roku 2017 žije v Praze a pracuje mezioborově, jako umělkyně, aktivistka a designérka. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a ve svém vzdělávání pokračuje jako doktorandka na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Její výzkum se týká post-postkoloniální identity a kulturních praktik pro rekonstrukci kolektivní paměti v Ukrajině po roce 2014.

FINANČNÍ MANAŽERKA: Helena Mustakallio
Vystudovala DAMU, Fakultu sociálních věd UK a Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity, studovala na VŠUP. V současné době připravuje dizertační práci v oboru finanční právo na Právnické fakultě UK. Dlouhodobě se věnuje finančnímu a grantovému managementu v uměleckém a kulturním sektoru, zejména v projektech s mezinárodním přesahem. Zaměřuje se mj. na problematiku zdanění umělecké činnosti a na mezinárodní daně a granty. Od roku 2017 na Divadelní fakultě AMU předměty financování projektů a mezinárodní granty, každý rok organizuje přednášky pro AMU a UMPRUM na téma daně v umění. Vedle toho se věnuje dramaturgii a vlastní divadelní a autorské tvorbě se zaměřením zejména na performativitu vizuality a možnosti obrazové a inscenační reflexe identity a traumatu.